מצפן בדרך אל האושר

הצבעים המקשטים את קירות הבית, חפצים ורהיטים יפים ככל שיהיו, עלולים לגרום לבעיות ב'זרימה של האנרגיה' ולהשפיע על בריאותכם והצלחתכם בחיים. הצבעים המקשטים את קירות הבית ואפילו עומס רב מידי של חפצים, יפים ככל שיהיו. כך טוענת, סוזנה קול העוסקת בייעוץ, אדריכלות ועיצוב הבית על פי תורות עתיקות, כולל 'פנג שואי'.

סוזנה קול ממליצה שכדאי לקבל ייעוץ מבעל מקצוע כבר בשלב בחירת המגרש ומיקום הבית לפני הבניה. "יש הרבה מאוד אנשים שגרים בבית יפה ומושקע אבל מרבים לחלות וגם לא מצליחים להגשים את חלומותיהם מבחינה זוגית או עסקית. אנשים רבים לא יודעים שיתכן והסיבה לכך היא 'פרוזאית' לחלוטין – אם בית בנוי על קרקע שיש בה מפגעים אנרגטיים תת קרקעיים או 'סטרס' גיאופטי, שום דבר לא ילך כמו שצריך".

למה בדיוק את מתכוונת? מה עושים כאשר קונים או משכירים דירה קיימת ואין תקציב לשיפוצים מרחיקי לכת?
"אני יכולה להמליץ לאנשים אם כדאי לרכוש מגרש מסוים, במיקום ספציפי, איפה ואיך לתכנן את הבית לפי הכיוונים האופטימאליים וכו'. במידה ואנשים כבר גרים בתוך דירה או בית קיים, אפשר בעזרת שינויים קלים יחסית, לשנות את הגורל. אני בודקת את המצב לפי עקרונות של תורות עתיקות שהגיעו אלינו מהמזרח הרחוק, בין היתר פנג שואי. כלי העבודה שלי הם מטוטלת, תקשור וניסיון רב.' כל הכלים האלה מוכיחים את עצמם שוב ושוב בדיוק מופתי".

מה למשל יכול להוות מחסום אנרגטי?
"מקורות מים תת קרקעיים, מתכות,כבלים, שנאים תת קרקעיים ועוד מפגעים רבים אחרים הלא נראים לעין. דברים מסוג זה עלולים לגרום למחלות קשות לכל בני הבית. גם כיווני הבית, מיקום הפתחים (דלת כניסה, חלונות וכו') הוא בעל השפעה ניכרת. בית בריא שממוצב נכון מבחינת הכוונים (צפון, מזרח, מערב ודרום) יוצר תת אקלים בבית גם מבחינה 'פיסית' וגם הוליסטית".
האם עבודתך מתבססת על תחושות או על מדע מדויק?
"הוסמכתי על ידי המאסטר הסיני ג'וזף יו שהתפרסם בזכות פיתוח השיטה במשך כ-50 שנה, לאבחון בתים, חללי מגורים ועסקים. תוך הבאתם למצב אופטימלי (השיטה שהזכרנו מבוססת על ידע עתיק שתחילתו לפני כ- 6000 שנה). בית הוא ישות בפני עצמה, והוא גם החיבור שלנו בין שמיים וארץ לא סתם אומרים ש'ביתו של אדם הוא מבצרו'. על מנת שהבית יתאים לדייריו, יהיה מבורך ובריא גם מבחינה אסטרולוגית, תמיד צריך לבדוק את כל הגורמים ולהתאים אותו לאנשים שגרים בו. מדובר לא רק על מיקומו של הבית במגרש אלא גם על חלוקת חללים בדרך מיוחדת, פונקציונאלית ונכונה למטרה".

תוכלי לתת דוגמאות?
"לכל חדר יש אנרגיות מסוימות. חדר יכול להתאים להיות חדר עבודה אך לא חדר שינה. חללים מסוימים בבית יכולים להתאים לחדר ארונות אבל לא למגורים או עבודה. עשיתי הר ה עבודות לאנשים שלא הבינו למשל למה הילדים שלהם חולים כל הזמן… שינוי החדר, מיקום מתאים ונכון של המיטה וכו', יכול לתת תוצאות טובות ומפתיעות בעוצמתן. לשם כך דרושים מודעות ורצון. ".

למי זה יכול לעזור?
"לכל מי שמתכנן בית או דירה, רצוי בשלב הראשוני להגיע להתייעצות עם מומחה בכדי לעשות את הדברים באופן הנכון ביותר. הדבר יכול להשפיע על כל תחומי החיים החל מבריאות ועד הצלחה עסקית ולכן זה חשוב מאוד. למשל, חשוב מאוד שבכל חדר יהיה חלון שדרכו יכנס אוויר טרי ואור במידה מספקת… יש בתים שברגע שנכנסים אליהם מרגישים כבדות ומועקה, גם בלי להיות מומחה. נתוני הפתיחה הם חשובים אבל גם כאשר הבית כבר עומד על תילו, חשוב לשמור על סדר וניקיון, להוריד מהעומס הבלתי רצוי וליצור אווירה נעימה, שקטה ורגועה".

מה עושים כשיש בית קטן והצפיפות בתוכו בלתי נמנעת?
"גודל הבית אינו קובע. מה שחשוב זה הסידור הפנימי, תוך התחשבות בעקרונות זרימת האנרגיה. חשוב ליצור חללים מתאימים אנרגטית לאיזור חדר השינה והמטבח כי שם אנו חיים רוב הזמן ומושפעים בריאותית, פיזית,ומנטלית מהאנרגיות הנמצאות שם. יש צעדים קטנים אך משמעותיים. שניתן לעשות על מנת לשפר איכות חיים ללא כל קשר לגודלם של חללי המגורים.
אז מה בדיוק השירות שאת נותנת?
"אני בודקת את מפת הבית, מכינה מפה אסטרולוגית למפרנס הראשי ובוחנת את החללים המשמעותיים. חשוב לי להדגיש שבארצות מסוימות בחו"ל, הנושא הזה הוא בבחינת 'כורח המציאות' ולא מתחילים לבנות בית ללא התייעצות מראש עם איש מקצוע. זה תחום מאוד רציני שיש לקחת אותו בחשבון כבר בשלב התכנון או לפחות 'לתקן' באמצעים יצירתיים את זרימת האנרגיה בבית קיים".
איפה אפשר ללמוד את הנושא על מנת להתמקצע בו?
" אני מעבירה קורסים של שניים עשר עד 20 מפגשים ברחבי הארץ, על פי דרישה והזמנות. גם למעצבים, אדריכלים ולכל מי שהנושא מעניין אותו ורוצה לרכוש כלי אטרקטיבי.

צביעת כמה קירות בבית בצבעים 'ידידותיים' יותר, שינוי ייעוד של החדרים, הצבת מקור מים (מזרקה או אקווריום) ומנורות מלח במספר פינות בבית, יכול להוסיף לא רק מראה נעים יותר לעיין אלא יכול לחולל שיני משמעותי בחיים וזרימה אנרגטית טובה יותר שתתרום לבריאות, שמחה והצלחה!
אם הנך מעוניין לעשות שינוי במגורייך/בעסק… וגם אם סתם מעניין אותך ללמוד , להבין ולדעת בנושא. הנך מוזמן ליצור קשר.