הפילוסופיה המעמיקה שמאחורי מלכת מחשבת בתהליך התכנון או שלושת כללי הזהב שלי

שלושה עקרונות מנחים אותי בתהליך לקיחת החלטות לפני התכנון, חוץ מעיסוק באסטטיקה:

  1. העמדה נכונה של המבנה על המגרש, המשפיע על כמה מערכים אחרים כמו אסטטי, אנרגטי ופרקטי
  2. היחס הנכון בין הפתחים לחלקים הבנויים (שגם הוא משפיע על המערך האנרגטי, האסטטי ובמידה מסוימת על הפרקטי)
  3. המערך האנרגטי אשר משפיע על בריאות בכלל החיים של אנשים שיגורו במבנה (מסתמך על תורות עתיקות כולל פאנג שווי, אסטרולוגיה סינית, בדיקות של גאופטיה בכיוונים נכונים של העמדת הבית)

אסביר את הפילוסופיה שלי שמאחורי שלושת הכללים המנחים האלה:
הכלל הראשון שמנחה אותי בהעמדה של הבית בצורה נכונה על המגרש, מתבטא בכיווני אוויר נכונים, במרחק נכון בין קו בניין לחזית ולעורף. הזוויות של קווי המבנה בתוך קווי המגרש (בהתחשב בקווי אופי השטח שמחוץ למגרש המדובר)
מבנה יכל לעמוד בצורה משלמת על השטח ויכל להראות כמטרד. משהו שאין לו שום קשר לגודל וצורת המגרש או הסביבה.
בהמשך זה גם הדבר שמשפיע במידה הרבה ביותר על המהערכים האנרגטיים של הבית, שלדעתי לא פחות חשובים ממערכים אחרים.
אנחנו נמצאים רוב חיינו בבית וגם רק השינה זה כשלושים אחוז מחיינו.חייבים להבין שהמערך האנרגטי של הבית יקבע בעקרון אילו חיים יהיו לרוב דיירי הבית. וכאן חשוב לציין, כי במיבנה ציבורי, מבנה תעשייה מיסחרי או אחר, לא פחוט חשוב להתייחס לפרטים האלו.
הכללל השני מתייחס לפרופורציות, ואני מתכוונת לפרופורציה גאומטרית וכמותית כפשוטו. מבחינה אנרגטית חשוב מאוד שהחלקים הבנויים יהוו את החלק הגדול יותר מאשר החלקים הפתוחים כגון חלונות, דלתות, ויטרינות, וכו'. הפרופורציה הזו חשובה מאוד מבחינת מערכים אנרגטיים ולא רק אסטטים.
למדתי במשך שנים רבות של עיסוק בתיכנון וניתוחים אנרגטיים שכל דבר שהוא אנרגטי אפשרי להפכו גם לאסטטי. לא תמיד אפשרי ההפך. אפשר לאמר שזהו כלל זהב נוסף. המיקום של הפתחים בכלל, ובמיוחד המיקום של דלת הכניסה והפתחים בחזית המבנה מאוד חשובים.
הכלל השלישי מתייחס לתכנון הפנימי, בחירות לגבי המיקום של החללים על סמך התכונות הפונקציונליות, או על סמך אופי הפעילות בתוכם בהתחשב באיזה שלב בחיים נמצאים הדיירים. הכוונה כאן לאילו שאיפות ומטרות מנחות את אותם האנשים בשלב הזה של חייהם. דבר נוסף, חשוב ביותר, זו חשיבה עמוקה כבר בשלב התיכנון הראשוני לגבי בחירת חומרים וצבעים.
לצבע יש תדר חזק ביותר, לאחר התדר של הצליל. לכן השפעתו האנרגטית חזקה מאוד על המערך הכללי של המבנה וכמובן על המערך האנרגטי של האדם שחי או עובד באותו מרחב. לכן הקומפוזיציה הזו היא אחת הדברים החשובים המשפיעים על בריאות ועל דברים נוספים כמו שפע, זוגיות, לימודים, ילדים ואפילו סכסוכים.
אני דואגת לאנרגטיקה נכונה תמיד, גם אם אנשים שמגיעים אלי לתכנון המבנה טוענים שאינם מאמינים, או שלא מעניין אותם המערך האנרגטי. והסיבה לכך היא שאני מאמינה בכך שיש לי אחריות גם לגביי שלומם של אנשים שמגיעים אלי לבניית ביתם. המוטו שלי: ביתו של אדם – מקדשו.
בנוסף לכך אני מאמינה שלא במקרה בחרו בי לבנות עבורם את הנכס החשוב הזה. מבחינתי זה אפילו מאין קשר קרמטי והקשר הזה מתבטא בהרבה מאוד תחומים, לא רק בתחום החומרי שהוא עיסוק ותכנון הבנייה, אלא גם בתחומים רוחניים כפי שהעידו כל לקוחותי.
אני מאמינה שרוב הקולגות שלי העוסקים בתכנון ועיצוב – הם אנשים רוחניים. גם אלו שלא מודעים לכך. כי אדריכלות ועיצוב אמורים להכניס המון שמחה יופי ומודעות לחיי אנשים. לא רק ברמה של בית או חדר, אלא ברמה של רחוב, שכונה, עיר, ואף מדינה.